ZWIERZYNIECKI-DĄBSKI KS 2:1 (1:1)

Punkty przeciekłyzks-logo
Znów się rozczarowaliśmy. Dąbski, zamiast wygrać lub przynajmniej zremisować, uległ Zwierzynieckiemu 1:2 (1:1).
Punkty przeciekły naszej drużynie przez palce. Na pewno nie była gorsza od gospodarzy, a sytuacji bramkowych miała po prostu więcej. Jednak indolencja strzelecka po raz kolejny zdusiła ekipę Krzysztofa Szewczyka.
Z czterech zmarnowanych okazji jedna lub dwie powinna zostać wykorzystana. Najbardziej zawiódł Mateusz Jędrysiak, który w pierwszej połowie zaprzepaścił rzut karny. Wykonał go słabo – począwszy od ustawienia piłki w dołku, po sygnalizowany strzał, niezbyt mocny i skierowany blisko środka bramki, dlatego bohaterem akcji został golkiper gospodarzy Karol Teterycz.
Był to już trzeci zmarnowany wiosną karny Dąbskiego! Na cztery przyznane. Skuteczność jedenastek na poziomie 25 procent jest żałosna i najlepiej ilustruje strzeleckie problemy Dąbskiego.
Kiepsko uderzył też Mateusz Radwański. Kilkanaście sekund po wejściu na boisko miał piłkę na woleja z 9 metrów. Wystarczyłoby trafić w bramkę, a Teterycz nawet by nie zipnął. Jednak piłka minęła słupek w słusznej odległości.
Przed bramkarzem stanęli też Wiktor Ziułek i Tomasz Małota. Nie dali rady, z tym że Ziułkowi zabrakło odrobiny precyzji, bo trafił piłką w słupek. Szkoda, bo Dąbski zagrał niezły mecz u niezłej drużyny.
W sumie ze Strzelcami i Zwierzynieckim powinny być co najmniej 4 punkty, a jest jeden. Niestety, ale to gubienie punktów może potrwać, bo dramatycznie brakuje dobrego napastnika. A w zasadzie to nie ma go w klubie od niepamiętnych czasów. Gdyby taki kapitan Zwierzynieckiego, Marcin Rutkowski, grał na Dąbskiej, to przy tych pomocnikach strzeliłby kilkanaście goli w sezonie, a nasz KS twardo biłby się o awans do okręgówki.
Darujemy sobie opis bramek, nie to jest tak istotne po meczu, który miał znaczenie głównie ambicjonalne. Na zakończenie sezonu, złożonego z dobrej jesieni i dużo słabszej wiosny, nasi zagrają w Szczyglicach z Dragonem (wtorek), a potem z LOTem Balice u siebie (sobota o 17).
Zapraszamy naszych fanów zwłaszcza na sobotę. To będzie ostatni występ tej drużyny. Latem zanosi się bowiem na spore zmiany kadrowe – ten zespół wyczerpał swoje możliwości. Męczy się coraz bardziej, miota, żeby wyszarpać punkty. Potrzebuje świeżej krwi, kilku wzmocnień, a nie uzupełnień. Potrzebuje większego zainteresowania. Ale to pytanie do kierownictwa klubu, czego oczekuje od swej sztandarowej drużyny i jak zamierza ją wspierać. Bo często odnosi się wrażenie, że ten klub to tylko trener Szewczyk i 15 zawodników.
ZWIERZYNIECKI – DĄBSKI 2:1 (1:1). Gol – Madyda 38′.Skład Dąbskiego: Banasik – Gerlich, Turbasa (65′ Radwański), Szot, Gilarski – Jędrysiak (66′ Nowak), Madyda, Małota, Turczyk, Cebula – W. Ziułek.

DĄBSKI KS-STRZELCY 2:2 (1:1)

strzelcy_krakow

Remis na wyraźne życzenie
Dąbski niemal prosił się o podział punktów z ostatnimi w tabeli Strzelcami i tego doczekał. Było 2:2 (1:1).
Oczywiście, mamy na myśli czysto sportowy aspekt gry Dąbskiego. Nasza drużyna zawiodła. Przecież na własnym boisku nie potrafiła pokonać ekipy, która wraca do klasy B i nawet nie wie, czyje boisko wynajmie. To chluby naszym nie przynosi.
Dąbski przez prawie cały mecz nie spełniał własnych standardów, a jednocześnie zdawał się go kontrolować. Na tym polegał paradoks tego spotkania, które przypominało niedawne starcie z Krakusem (2:1). Wtedy nasi wymęczyli skromne zwycięstwo. Teraz zabrakło 90 sekund.
Ale coś szwankowało od początku. Nie powinno, bo trener Krzysztof Szewczyk zaufał tym samym zawodnikom, którzy roznieśli 7:1 Górzankę. Jednak tydzień później ta drużyna funkcjonowała zupełnie inaczej. W typowy sposób (banalna strata plus zaskoczenie obrony długim kopnięciem w pole karne) straciła gola przed upływem 10 minut.
Nie to było jednak najgorsze, bo na początku drugiej połowy nasi wyszli na 2:1. Potem jednak popełnili grzech przepychu. Mieli tak znakomite okazje na 3:1 (szczególnie Wiktor Ziułek i Artur Turczyk), że je zmarnowali. Po prostu te okazje były… za dobre, zbyt oczywiste, by z nich strzelić gola i zamknąć mecz.
Pół biedy z tym, ale w ostatnich dwóch minutach nasza drużyna spisywała się dokładnie tak, jak na początku meczu. Padł w polu karnym Turczyk i mamy jedenastkę. Zaraz będzie 3:1, a nawet jakby Mirosław Semper spudłował, to przecież samo wykonywanie karnego zajęłoby resztę czasu.
Niestety, euforia trwała kilka sekund. Arbiter odwołał decyzję, uznając, że jednak to było męskie starcie, a nie faul. Pal sześć, bywa i tak! Jednak zdarzyło się najgorsze. Dąbski nie zdołał wrócić do defensywy, i chwilowy bałagan w naszych szeregach, wykorzystali Strzelcy. 2:2, gdy już byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską.
Ten nieudany mecz skończył się swego rodzaju nagrodą! Parszywy dla Dąbskiego remis sprawił, że zostało przesądzone czwarte miejsce na koniec rozgrywek. To jest dziwny urok futbolu, po słabej postawie masz coś pewnego, czego nikt ci nie zabierze.
Nasuwa się tylko refleksja ogólniejsza: Dąbski przestał być regularnie zwycięskim zespołem. Ma duże wahania, na dobrą sprawę nie wiadomo, które pokaże oblicze. Trzeba po prostu dograć sezon i wyznaczyć cel na kolejne rozgrywki. Jeśli będzie nim spokojne granie w A klasie (w skali historii klubu to i tak sporo), to ten zespół i za rok da radę. Jeśli taki będzie cel. A tak nawiasem – okazało się, że przynajmniej trzech zawodników gości, którzy spadają z tej ligi, nie ustępuje umiejętnościami dąbianom. Ciekawe, w każdym zespole jest ktoś, kto mógłby grać na wyższym poziomie.
W sobotę nasi jadą na Zwierzyniecki (godz. 17).
DĄBSKI – STRZELCY KRAKÓW 2:2 (1:1). Gole – W. Ziułek 43′, Cebula 49′.Skład Dąbskiego: Banasik – Turbasa, Szot, Gilarski (65′ Semper) – Jędrysiak (46′ Gerlich), Madyda, Turczyk, Cebula – Radwański (75′ A. Ziułek), W. Ziułek, Adamski (55′ Małota).